Politico: A szélsőjobboldali Ausztria készülhet az első büntetésre az EU-tól
A lap szerint Ausztria lehet az első ország, amely szankciókat kap az EU-tól az uniós költségvetési szabályok megsértése miatt.
A miniszterelnök a Magyar Diaszpóra Tanács II. ülésén egyebek mellett arról beszélt, hogy Magyarországnak esélye van arra, hogy a következő két évben továbbra is egyszerre folytassa az államadósság-csökkentés és a versenyképesség-növelés politikáját úgy, hogy közben megőrizze a politikai stabilitást is.
A miniszterelnök szerint Magyarországnak esélye van arra, hogy a következő két évben továbbra is egyszerre folytassa az államadósság-csökkentés és a versenyképesség-növelés politikáját úgy, hogy közben megőrizze a politikai stabilitást is. Orbán Viktor erről hétfőn a Parlamentben, a Magyar Diaszpóra Tanács II. ülésén beszélt, hangsúlyozva, hogy Magyarországnak valójában két ellenfele van, amelyet le kell győznie, ez pedig az önsajnálat és ennek „unokatestvére”, a lebeszélés kultúrája. A kormányfő rámutatott ugyanakkor arra, hogy álláspontja szerint ha Magyarország nem hibázik, jövőre együtt tud növekedni a német gazdasággal.
Orbán Viktor beszélt arról is, hogy szerinte az európai társadalomfejlődés következő szakasza a vallásból átvett értékekre, a család megerősítésére és a nemzetek reneszánszára fog épülni. A miniszterelnök azt mondta: ezt az elképzelést a Magyarországgal szemben álló nyugat-európai politikai elit – amelynek tagjai jórészt a '68-as generációból kerültek ki – a legnagyobb hevességgel utasítja el. A kormányfő szerint azonban lezárult a történelem egyik európai fejezete, ami ezen elit gondolkodásmódjának a végét is jelenti, ezekre a gondolatokra ugyanis nem lehet jövőt építeni Európában, ezek nem állják ki „a következő húsz év hullámverését”. Hozzátette, szerinte a Magyarországgal szembeni támadások is éppen ebből, az európai kultúra másfajta értelmezéséből adódnak, nem pedig az ország elleni összeesküvésekről van szó.